Udio Huaweija u srednjoj i istočnoj Europi premašio 20 posto

Udio Huaweija u srednjoj i istočnoj Europi premašio 20 posto
Huawei

Huaweijeva poslovna jedinica za potrošačku elektroniku objavila je poslovne rezultate za prvih šest mjeseci ove godine. U regiji središnje i istočne Europe (CEE) tržišni udio kineskog proizvođača dosegnuo je 20,2 posto, što predstavlja rast od 50 posto u odnosu na prvo polugodište lani.

Huawei je globalno u prvoj polovici godine isporučio 73,01 milijun pametnih telefona, 20,2 posto više nego u istom razdoblju prethodne godine. Vrijednost prodaje dosegnula je 13,34 milijardi eura, što je rast od 36,2 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ukupno na globalnoj razini, prema podacima IDC-a, uzeli su 9,8 posto tržišta pametnih telefona. Rast je najvećim dijelom generiran prodajom uređaja u srednjem i visokom tržišnom segmentu na svim ključnim tržištima. U cjenovnom segmentu iznad 500 američkih dolara, globalni tržišni udio blizu je 9 posto.

“Huawei je nastavio postizati izvanredne prodajne rezultate, nadmašujući industrijski prosjek i povećavajući udio u najvišem segmentu na tržištima diljem svijeta. Kontinuirano visoki rast dokaz je snage brenda kao i odlične tržišne dinamike koju održavamo zahvaljujući našim vrhunskim uređajima koji pomiču standarde i savršeno pogađaju želje kupaca. Naši uređaji nude vrhunsku kvalitetu, iskustvo korištenja i inovacije“, izjavio je izvršni direktor Huaweijeve jedinice za potrošačku elektroniku Richard Yu.

Prepoznatljivost njihovog brenda kontinuirano raste. Tijekom ove godine Huawei je pozicioniran na 49. mjesto ljestvice najvrijednijih globalnih brendova, 88. na Forbesovoj i 40. mjesto na ljestvici Brand Finance 500. Iz kompanije za ovu godinu najavljuju i značajno širenje vlastite maloprodajne mreže. Broj maloprodajnih lokacija porast će do kraja godine na 56 tisuća. Trgovine koje nude premium iskustvo orijentirane su na najbolje uređaje te su pažljivo dizajnirane kako bi dodatno učvrstili imidž tvrtke.

U Huaweiju nastavljaju s velikim investicijama u inovacije, posebno u razvoju na području umjetne inteligencije i strojnog učenja. U svojih 15 istraživačkih centara i 36 zajedničkih inovacijskih centara, razvijaju nove tehnologije uključujući napredne senzore i Kirin chipsete te poboljšavaju sustave upravljanja podacima.