Google je naviknut biti prvi u svemu čega se primi, barem kad su u pitanju brojke korisnika. No cloud sustavi donijeli su neke nove „struje“ i jedna od najvećih tehnoloških kompanija svijeta ipak mora gledati u leđa Amazonu, Microsoftu i IBM-u. Dakle, tek su na četvrtom mjestu, što je za njih porazno.
Ne samo to, Amazon čini čak 31 posto udjela na tržištu i to je više nego ostalih četiri na listi zajedno! Naime, drugi Microsoft ima devet posto, IBM je na sedam posto, Google na četiri posto i Salesforce također na četiri posto.
Stručnjak John Dinsdale iz Synergy Research Group tvrdi da je to zato jer Google nema dovoljno podatkovnih i mrežnih centara, ali i da se vidi znatno ulaganje na tom području pa će ih do kraja 2017. godine biti 12 novih diljem svijeta. Samim time će Cloud Platform zabilježiti bolje rezultate i biti dostupan u 15 regija diljem svijeta. Primjerice, Amazon je sa svojim Web Services dodtupan u 12 regija, ali u narednih nekoliko godina ih namjeravaraju pokrivati 17.
Sve u svemu, bit će to žestoka bitka na tržištu, bez obzira na deset milijardi dolara, koliko je Google uložio u razvoj Cloud Platform. Nije da drugi sve to mirno gledaju, milijarde ulaže i Amazon te ima u startu ogromnu prednost, a konstantno se širi i Microsoft. Svi oni žele milijarde koje se nude na ovom tržištu.
Više od deset godina Bosch provodi istraživanja u području kvantne tehnologije te igra odlučujuću ulogu u komercijalizaciji kvantnih senzora. Od 2023. godine ima razvojnu suradnju s tvrtkom Element Six, vodećim svjetskim pružateljem rješenja za sintetske dijamante.
Prema nerevidiranom konsolidiranom financijskom izvještaju, neto dobit ESB grupe nakon manjinskog utjecaja u prvom tromjesečju 2025. iznosila je 69 milijuna eura, 6,2 posto više u odnosu na 65 milijuna eura u istom razdoblju 2024.
Samsungovi preliminarni podaci za prvi kvartal 2025. ukazuju na povećanje očekivanja. Prema izjavi tvrtke, prodaja bi trebala porasti na godišnjoj razini, dok bi operativna dobit ostala na istoj razini.