Na svjetskoj razini razlika u plaći muškaraca i žena bitno se razlikuju, posebno kad pogledamo Južnu Koreju i Japan gdje ljepši spol u prosjeku ima trećinu slabija mjesečna primanja. U Europi razlika nije tolika, ali svejedno je osjetna, što brojke Statistisches Bundesamta zorno pokazuju.
Najgora situacija je u Estoniji, gdje žene primaju 25,3 posto niže plaće nego muškarci, ali nije mnogo bolje ni u Češkoj gdje imaju 21,8 posto slabija primanja te u Njemačkoj gdje su 21,5 posto niža primanja žena nego muškaraca na mjesečnoj razini. Blizu je i Velika Britanija sa svojih 21 posto.
Najbolja situacija je u Poljskoj gdje žene imaju 7,2 posto slabija primanja od muškaraca, u Italija je na pretposljednjem mjestu s razlikom od 5,3 posto i Rumunjska je na dnu s razlikom od 5,2 posto.
Na razini Europske unije razlika iznosi 16,2 posto i to je nešto što treba izjednačiti. A postiglo bi se ukoliko bi žene počele dobivati bolje pozicionirane poslove.
OpenAI je odlučio da će kontrolu nad svojim poslovanjem zadržati njezin izvorni neprofitni entitet, odbacivši tako ranije najavljene planove o potpunoj tranziciji prema profitnom modelu.
Nokia je izvijestila da su njezine neto prodaje u prvom tromjesečju pale za 1 posto na 4,4 milijarde eura. Neto prodaje njezinog odjela Technologies smanjile su se za 51 posto na 369 milijuna eura, iako su ostali dijelovi poslovanja zabilježili pozitivne rezultate.