Greške prilikom pisanja životopisa

Greške prilikom pisanja životopisa

Veliki broj ljudi se žali kako ih potencijalni poslodavci ne zovu kada im pošalju životopis te su uvjereni kako su se svi urotili protiv njih. No, neki puta baš i nije tako. Greške koje se pojavljuju prilikom pisanja životopisa najčešće se tiču navođenja neprofesionalne e-mail adrese, kao naprimjer [email protected].

Također, dosta njih se fokusira na to da napišu kako su timski igrači i to je to. Nažalost, tako nešto nije dovoljno. Treba napisati konkretne situacije u kojima se odvijao timski rad te navesti rezultate koji su pri tome postignuti.

Kada se navode vještine kao što je, naprimjer, rad u raznim programima, bilo bi dobro da se sve to malo podrobnije opiše. Koliko godina iskustva rada imate u Photoshopu, da li ste dobili kakav certifikat i slično. Prilikom stavljanja osobne fotografije u životopis treba obratiti pažnju na to da je ona profesionalna.

Valja izbjegavati veliki broj stranica jer nikome se ne čita dugačak životopis. Treba pisati kratko, jasno i informativno. Obavezno navesti da li ste volontirali i da li ste radili na kakvom osobnom projektu. Provjeriti gramatiku i pravopis, ne koristiti neke lude fontove i paziti na preglednost životopisa.