Snapchat promjenio ime u Snap i prestavio naočale s kamerom

Snapchat promjenio ime u Snap i prestavio naočale s kamerom
Screenshot

Društvena mreža Snapchat više se ne može nazivati nekakvim hitom već stabilnim konkurentom svima na tržištu, a povodom silnih uspjeha kompanija koja stoji iza nje promijenila je ime u Snap Inc. i predstavila svoj drugi proizvod - Spectacles. Riječ je o naočalama s kamerom, koje snimljeni video odmah dijele na Snapchat, a pune se dok su u svojoj posebno dizajniranoj kutiji.

Mnogi će na tako nešto podići obrve i čuditi se zašto bi netko htio tako nešto, posebno jer košta 130 američkih dolara i može snimiti video do maksimalno deset sekundi. Ali, podcjenjivanje Snapchata stvarno bi trebalo prestati. Uostalom, rezultati to govore sami za sebe. Evan Spiegel, Bobby Murphy i Reggie Brown shvatili su što tinejdžeri žele te im to i isporučili. Time su se osigurali za budućnost.

Naime, tinejdžeri u Sjedinjenim Američkim Državama tražili su nešto novo kad su u pitanju društvene mreže i to su pronašli u Snapchatu, kojeg koriste više nego Facebook. Dapače, Facebook smatraju zastarjelom društvenom mrežom, koju koriste njihovi roditelji „da bi ih kontrolirali“.

Snapchat omogućava privatnost, nije toliko razvikan i jasan starijoj populaciji pa su tinejdžeri slobodniji u svakom smislu, barem kad su u virtualnom svijetu. Stoga se Piper Jaffray odlučio napraviti istraživanje na 6500 američkih tinejdžera kako bi se uvidjelo što je najpopularnije kod njih. Pritom se kao usporedba koristilo istraživanje iz 2015.

Na godišnjoj razini Snapchat je doživio enorman rast pa ga sad preferira 28 posto tinejdžera u odnosu na 13 posto prije godinu dana. Instagram je bio na 32 posto, a sad je na 27 posto, Twitter je bio na 24 posto i sad je na 18 posto, Facebook je bio na 14 posto i sad je na 17 posto, Tumblr je bio na četiri posto i sad je na dva posto, Pinterest je ostao na dva posto, Google+ je ostao na jedan posto, a "ostali" su bili na pet i sad su na osam posto.

Dakle, Snapchat je trenutno najpopularniji i oglašivači će morati mnogo bolje preusmjeriti svoju pozornost ako žele na mlađoj populaciji uprihoditi pokoji dolar.