Microsoft dodatno poboljšava svoju Skype ponudu i odsad će se njime moći koristiti čak i oni koji ga nemaju. Zvuči čudno, ali je vrlo korisno jer osoba koja ima Skype može priključiti razgovoru onu koja nema i tako automatski nestaje prepreka koja je dosad postojala.
Sve što treba jest poslati link s pozivom za razgovor i to je to. Taj se link može poslati putem e-maila, Facebooka, WhatsAppa, Twittera, Facebook Messengera i ostalim kanalima kojima se mogu primati poruke. Nakon toga osoba klikne na link i bezbrižno razgovara kroz sučelje Skype for Web. Nema ograničenja ni kad je riječ o mobilnim uređajima, kao što nema ograničenja za razgovore s različitih platformi ili operativnih sustava. Naravno, link s pozivom na razgovor stvara osoba koja koristi Skype.
Jedini problem u ovoj priči jest što trenutno ova opcija postoji samo za korisnike iz Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije. Ostali će morati pričekati još neko vrijeme, a u Microsoftu se nadaju da bi na globalnoj razini sve trebalo zaživjeti do kraja godine. Ukoliko ste nestrpljivi i imate živaca svakog dana provjeravati jeste li napokon u regiji kojoj Microsoft nudi ovako nešto, to možete provjeriti vrlo jednostavno. Neovisno koristite li Skype for Windows, Skype for Mac ili Skype for Web, kliknite "+New" za početak razgovora i ako se generira link, to je to.
Na kraju cijele priče, ova opcija ipak je Microsoftov pokušaj da uđu na poslovni dio tržišta, koji i dalje bira jeftinije i dostupnije načine za grupne razgovore. Sad kad je dovoljno da jedan od sudionika ima plaćenu verziju programa, a pritom mogu razgovarati svi, sigurno će se broj korisnika povećati i Microsoft će na kraju priče profitirati. Može se reći da Microsoft posljednjih godinu i pol dana ubrzano grabi korisnike na sve strane, od clouda, Windowsa, Windows Phone, Skypea, Xboxa... a sve s ciljem da se raširi i dobije bazu onih koji će koristiti primarno njihove proizvode.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.