Ministarstvo obrane SAD-a radi na tome da se uspješno može boriti protiv cyber napada i da spriječi krađu osjetljivih podataka i informacija. Jedini način da se Pentagon uspješno uključi u borbu je proaktivnost u izgradnji rješenja za svoje mreže i sustave.
Elektronski sustav koji bi trebao biti izgrađen, ima za cilj u sekundi otkriti pokušaje infiltracije i zaustaviti cyber napade. Posljednjih nekoliko godina, američka vlada i sigurnosne agencije su pretrpjele razne udare te su pokazale kako su im sustavi ranjivi. Zanimljivo je kako je nekoliko američkih raketnih sustava ugroženo nakon povrede sigurnosti koja navodno potječe iz Kine.
Osim toga, napadnut je i Office of Personnel Management što je dovelo do curenja ogromnog broja podataka u vezi socijalnog osiguranja i drugih osjetljivih informacija. Nova tehnologija trebala bi tome stati na kraj oko 2016. godine, napominje general pukovnik Kevin McLaughlin iz Cyber ​​Command stožera.
Očito su u SAD-u shvatili kako su im cyber napadi jedno od glavnih prioriteta ove godine te da ne smiju ni trenutka čekati ako žele imati djelotvornu obranu od zlonamjernih hakera.
Google Chrome, unatoč svim regulatornim turbulencijama oko njega, ostaje neprikosnoven s nevjerojatnih 65,02 posto tržišnog udjela, koji se u travnju 2025. smanjio za 0,62 postotna boda.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.