Facebook Messenger će se povezivati i s drugim aplikacijama

Facebook Messenger će se povezivati i s drugim aplikacijama

Facebook je u drugoj polovici prošle godine u svojoj rvotnoj i originalnoj aplikaciji onemogućio čitanje i slanje poruka, a kao zamjenu na tržište je lansirao Messenger. On je aplikacija za sebe i nudi više no što se nudilo u jednoj aplikaciji, a samo je pitanje vremena bilo kad će pokazati stvarnu namjeru cijelog projekta.

Naravno, nije to ništa strašno, znalo se da Facebook želi nekoliko stotina milijuna korisnika i da će im kroz Messenger nuditi potpuno novo okruženje, aplikacije, iskustvo i sve što ide uz to. Trenutno ih imaju 600 milijuna aktivnih u jednom mjesecu, a napravljen je tako da se u njega mogu lako integrirati vanjske aplikacije.

To znači da će uskoro ponuda fotografija, raznih zanimljivih slika, popularnih GIF slika, video snimaka i svega što je potrebno za bolju interakciju, biti dostupno svim korisnicima. Točnije, bit će oko 40 aplikacija koje će obogatiti ponudu Messengera, a neke od njih su uistinu zanimljive.

Primjerice, BitMoji će bit omogućen za iOS i Android, a omogućava kreiranje emoji smajlića na temelju lica prijatelja koje imate na listi. PingTank će pak omogućavati 2D i 3D animacije, a također je dostupan za iOS i Android. Ditty omogućava slanje poznatih pjesama i njihovih tekstova na potpuno nov i originalan način, a dostupan je za iOS i Android. Tu su i neke druge kao Kanvas koje čine fotografije zanimljivijima. Jasno je, mnoštvo aplikacija vezano je uz editiranje fotografija i video snimaka, kao i njihovo stvaranje.

Ali tu su i neke aplikacije kao ona koju nudi ESPN, a omogućavaju i sportskim fanovima nešto zanimljivo. Bit će tu National Geographic, New York Times i brojni drugi mediji. Osim njih će postojati i aplikacije koje nam omogućavaju kupnju putem interneta, kao i aplikacije koje nam omogućavaju slušanje radio postaja, a spominje se i nešto vezano uz filmove.

Na kraju priče, jasno je da će Messenger biti kao nova društvena mreža i uistinu će biti teško više odlučiti se gdje provoditi vrijeme. Naime, tu je i WhatsApp, također u Facebookovu vlasništvu, ali on je očito planski izveden tako da osvaja korisnike koji žive u zemljama u razvoju, dok će Messenger biti za one na Zapadu i bogatijim zemljama. Zato im i treba bogatija ponuda...