Znanstvenici tvrde kako ćemo u narednim godinama imati tehnologiju koja će mjeriti naše emocije. Mogli bi uskoro ući u zonu „Emocionalnog Interneta“ gdje bi se mjerila i kvantificirala ljudska emocija.
Već postoje razni programi koji se bave ovakvom tehnologijom, pa je tu i Affectiva, tvrtka koja je prikupila više od milijardu okvira spontanog izraza lica te na taj način može već otkrivati razne vrsta emocija.
Još jedna tvrtka, Spire, proizvodi mali kamen u obliku senzora koji može biti postavljen na remen i izmjeriti razinu stresa. Ima tu još dosta tvrtki koje rade na raznim senzorima i računalima koji mogu otkriti i reagirati na ljudske emocije. Nosivi uređaji bi tako mogli otkriti obrasce u kojima se osjećamo veselo ili depresivno.
To bi moglo pomoći ljudima da poboljšaju svoje ponašanje i emocionalna stanja, no postavlja se pitanje etike i morala. Da li baš moramo i za emocije koristiti tehnologiju ili bi ipak bilo bolje da su barem naše emocije zaštićene.
Ima određenih znanstvenika koji ističu kako smo otišli predaleko te da ljudima treba ostaviti nešto što će biti samo njihovo a ne da to dijele sa strojevima i raznom drugom tehnologijom. Sada smo već počeli dijeliti naš privatni život sa drugima putem društvenih mreža, a kada se to dogodi sa emocijama, onda smo se stvarno u potpunosti predali tehnologiji.
Ljudi su danas već dosta ovisni o Internetu, pametnim uređajima i sve je nekako kontrolirano i bez emocija. Još to malo emocija što nam je ostalo, ipak bi trebali sačuvati za sebe.
Tehnologija je tu da nam pomogne, da mi njome upravljamo, a ne da joj prepustimo da u potpunosti uđe u naše živote. Ili je već prekasno za nas....
TikTok je kažnjen s 530 milijuna eura od strane irske Komisije za zaštitu podataka (DPC) zbog kršenja Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR). Odluka je donesena nakon istrage koja je otkrila da je tvrtka nezakonito prenosila osobne podatke korisnika iz Europske unije prema Kini.
Google Chrome, unatoč svim regulatornim turbulencijama oko njega, ostaje neprikosnoven s nevjerojatnih 65,02 posto tržišnog udjela, koji se u travnju 2025. smanjio za 0,62 postotna boda.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.